Fotorelacja

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z mojego ostatniego wyjazdu na południowy-wschód Polski. Razem z rodziną odwiedziłam m.in. Sandomierz, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Guciów, Zamość, Kozłówkę, Kazimierz Dolny i wiele innych miasteczek i wsi w okolicy. Nie da się ukryć, że krajobraz tamtych terenów bardzo się różni od tego jaki widujemy w Wielkopolsce. Pola są podzielone na malutkie parcele, oddzielone od siebie miedzą. Plantacje malin, jeżyn lub porzeczek przeplatają się z jasnozielonymi pasami pól, na których rośnie tytoń. Krajobraz czasami całkowicie płaski a czasem pełen małych pagórków, na których pola są ułożone w sposób tarasowy. Małe domy koloru miodowego, pasieki, czyste powietrze, ogromne kontrasty, piękne widoki, pyszne jedzenie regionalne, sympatyczni ludzie- to jest to co zapamiętam z tego wyjazdu, który obfitował dużą ilość nowych dla mnie wiadomości zarówno z historii naszej Ojczyzny, jak i kulinarnych czy też przyrodniczych.

Od strony kulinarnej skomentuję ten wyjazd w kolejnym wpisie czyli pewnie jutro. A jest o czym pisać, ponieważ kuchnia tamtych rejonów jest bardzo smaczna i nie omieszkam wypróbować przepisów na dania regionalne, które próbowałam w różnych karczmach i restauracjach.

🙂

                                       Sandomierz, miasto w którym kręcono „Ojca Mateusza” 😉

Gołębie na sandomierskim rynku

Niebo nad Wisłą, Sandomierz

Zachód Słońca w Kazimierzu Dolnym

Korzeniowy Dół,  Kazimierz Dolny

Więcej zdjęć pojawi się na blogu przy okazji kolejnych wpisów dotyczących kulinarnych aspektów wyprawy do Sandomierza i na Lubelszczyznę oraz Roztocze.


Jedna myśl w temacie “Fotorelacja

  1. Bardzo podoba mi się pierwsze zdjęcie od góry… jest w nim coś niesamowitego. A tak poza tym, to z okazji rocznicy prowadzenia blogu, życzę dalej wytrwałości i sukcesów w sieci:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.